Boya öncesi yüzey işlem kimyasalları

Politoksal AC 20-Asidik Yağ Alma ve Dağlama

Hem püskürtme ve hem de daldırma sistemlerinde kullanıma uygun, yüzeydeki yağları alan ve doğal oksit tabakasını çözen ekonomik ön işlem malzemesi

Politoksal AC 25-Asidik Yağ Alma ve Dağlama

Daldırma ve püskürtme sistemlerinde kullanıma uygun,yüzeydeki yağları alan ve doğal oksit tabakasını çözen ekonomik, köpüğü ayarlı sıvı ön işlem malzemesi.

ALUPOL CR 55-Kromatlama

Cr +6 değerlikli ve tek komponentli banyo malzemesi

SDF-Demir Fosfat

Demir, çelik ve galvaniz malzemeler için elle silme ve fırçalama yöntemi ile kullanılır. Metal parçaların aynı anda yağını alır ve demir fosfat kaplar. Ortam sıcaklığında uygulama yapılabilen kullanımı kolay bir üründür. %10 luk bir banyo çözeltisi uygulama için yeterli olur. Parçalar temizlendikten sonra hızlı bir şekilde kurutulmalıdır.

Phoryl S 960

Demir ve çelik malzemeler için demir fosfat kaplama banyolarında kullanılan bir üründür. Püskürtme veya daldırma yöntemle uygulanır. Nötr yağ alma katkısı eklenerek tek banyoda yağ alma ve fosfatlama işlemi de sağlanabilir. Ağır yağlı ve kirli parçaların temizliği durumunda, yağ alma katkı oranı yükseltilerek performanslı çalışma sağlanır.

Phoryl MS 77

Demir, çelik ve galvaniz kaplı metaller için basınçlı püskürtme makinelerinde kullanıma uygun bir üründür. İçeriğinde bulunan yüzey aktif malzemeler yardımı ile parçanın hem yağını alır hem de metal yüzeyinde demir fosfat tabakası oluşturur. Demir fosfatlama işlemi bittikten sonra parçaların hızlı bir şekilde kurutulması gerekir.

Cleanol N 50-Nötral Yağ Alma

Demir, çelik, bakır, zamak, pirinç, alüminyum ve galvanizli parçalarda karartma yapmadan güçlü yağların alınmasında kullanılabilir. İçeriğindeki inhibitör yardımı ile metal parçaları oksidayson ve pastan koruma özelliği vardır. Püskürtme banyolarda kullanıldığı gibi ultrasonik ve daldırma banyolarda da kullanılabilir.